постачальник “останньої надії”

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року № 1023-р Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» визначено постачальником «останньої надії» на період з 1 січня 2019 року до 1 січня 2021 року.

Територія здійснення діяльності ДПЗД «Укрінтеренерго» як постачальника «останньої надії» – територія України, крім території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

 

Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється виключно у таких випадках:

  • банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника;
  • завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника;
  • невиконання або неналежного виконання електропостачальником Правил ринку, Правил ринку НДН та ВДР, що унеможливило постачання електричної енергії споживачам;
  • необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання (припинення) договору з попереднім електропостачальником;
  • в інших випадках, передбачених Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.

 

Постачальник «останньої надії» здійснює постачання електричної енергії виключно на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» (пункт 1.2.9 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами (пункт 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

Договір постачання електричної енергії між постачальником «останньої надії» і споживачем вважається укладеним з початку фактичного постачання електричної енергії такому споживачу.

 

Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється на строк, який не може перевищувати 90 календарних днів.

Після завершення граничного строку постачання електричної енергії (90 календарних днів) та у випадку неукладення споживачем договору з постачальником електричної енергії, постачання електричної енергії такому споживачу припиняється (абзац 3 пункт 3.4.4, підпункт 1 пункту 5.4.1, підпункт 3 пункту 5.4.2, пункт 6.2.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

 

Ціна, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», розраховується відповідно до Порядку формування ціни, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», затвердженим постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1179.

Ціна на електричну енергію, за якою здійснюється постачання електроенергії споживачам постачальником «останньої надії» є вищою за ціни звичайних електропостачальників (детальна інформація про ціни постачальника «останньої надії» наведена в розділі «Ціни, за якими здійснюється постачання електроенергії споживачам постачальником останньої надії та порядок їх формування»).

З метою уникнення понаднормових втрат, пов’язаних із закупівлею електроенергії за цінами постачальника «останньої надії», споживачі мають повне право приєднатись до умов публічного договору електропостачальника, який здійснює ліцензовану діяльність на території такого споживача шляхом подання такому електропостачальнику Заяви-приєднання (абзац 2 пункту 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

На сьогодні НКРЕКП видано більше 220 ліцензій на постачання електроенергії споживачу (перелік ліцензованих електропостачальників – http://www.nerc.gov.ua).

 

Контакти  наших спеціалістів: 

тел. +38 044 206-51-13

+38 044 206-51-20

email: pon@uie.kiev.ua

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.12. 2018 №1023-Р

Порядок приєднання до умов договору постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» від 30.12.2018

Договір про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії»  (завантажити)

Комерційна пропозиція №2 від 27.12.2018  (завантажити)

Зміни №1 від 31.01.2019 до Комерційної пропозиції №2 від 27.12.2018 (завантажити)

Ціни, за якими здійснюється постачання електроенергії споживачам постачальником останньої надії та порядок їх формування

Інструкція про порядок розгляду звернень/скарг/претензій

Процедура розгляду звернень/скарг/претензій

ОСР ПАТ “Вінницяобленерго”

ОСР ПрАТ “Волиньобленерго”

ОСР АТ “ДТЕК Дніпровські електромережі”

ОСР АТ “ДТЕК Донецькі електромережі”

ОСР АТ “Житомиробленерго”

ОСР ПрАТ “Закарпаттяобленерго”

ОСР ПАТ “Запоріжжяобленерго”

ОСР ПрАТ “ДТЕК Київські електричні мережі”

ОСР ПрАТ “Київобленерго”

ОСР ПрАТ “Кіровоградобленерго”

ОСР ПрАТ “Львівобленерго”

ОСР АТ “Миколаївобленерго”

ОСР АТ “Одесаобленерго”

ОСР ПАТ “Полтаваобленерго”

ОСР АТ “Прикарпаттяобленерго”

ОСР ПрАТ “Рівнеобленерго”

ОСР ПАТ “Сумиобленерго”

ОСР ВАТ “Тернопільобленерго”

ОСР АТ “Харківобленерго”

ОСР АТ “Херсонобленерго”

ОСР АТ “Хмельницькобленерго”

ОСР ПАТ “Черкасиобленерго”

ОСР АТ “Чернівціобленерго”

ОСР ПАТ “Чернігівобленерго”

ОСР ДПЕМ ПрАТ “Атомсервіс”

ОСР ДП “Регіональні електричні мережі”

ОСР ПрАТ “ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля”

ОСР ТОВ “ДТЕК Високовольтні мережі”

ОСР АТ “Укрзалізниця”

ОСР ПрАТ “ПЕЕМ “ЦЕК”

ОСР КП “Міські електричні мережі”

ОСР ПП “Гарант енерго М”

ОСР ТОВ “Луганське Енергетичне Об’єднання”

ОСР ДП “НЕК “Укренерго”