Про підприємство

Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» є державним унітарним комерційним підприємством, яке засноване на державній власності згідно з наказом Міністерства енергетики та електрифікації України від 15.01.1993 року №03 та належить до сфери управління Міністерства економіки України.

Підприємство створювалось з метою ефективної реалізації експортного потенціалу енергетичного комплексу України.

З моменту свого створення підприємство постійно розширює сфери  діяльності. На сьогоднішній день підприємством напрацьована стійка база ділового партнерства і співробітництва на території України і за її межами.

ДПЗД «Укрінтеренерго» має багаторічний досвід діяльності на ринку електричної енергії, постачання енергоресурсів та обладнання, реалізації проектів будівництва об’єктів електроенергетики.

Пріоритетним напрямком діяльності підприємства на даний час є виконання спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії, а саме виконання функцій постачальника «останньої надії» відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії».

Завдяки застосуванню маркетингових технологій, оптимізації основних бізнес-процесів,  вдосконаленню структури підприємства, високому професійному рівню і багаторічному досвіду працівників, ДПЗД “Укрінтеренерго” змогло досягти вагомих  результатів як в Україні, так і за її межами.

Експорт електричної енергії

ДПЗД «Укрінтеренерго» першим в Україні почало експортувати електричну енергію до країн Східної Європи та СНГ. Зокрема, експорт електроенергії здійснювався в Угорщину, Словаччину, Румунію, Польщу, Росію, Молдову та Республіку Білорусь.

Імпорт електричної енергії

На виконання рішень уряду України та міністерства енергетики, з метою підтримання балансу в енергосистемі України, підприємством неодноразово забезпечувався імпорт електричної енергії з енергосистеми Російської Федерації в об’єднану енергосистему України.

Транзит електричної енергії

Починаючи з 2002 року ДПЗД «Укрінтеренерго» надавало послуги із забезпечення транзиту електричної енергії електричними мережами «Острову Бурштинської ТЕС», у результаті чого забезпечувалось максимальне заповнення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України.

Зі стартом чергового етапу реформи ринку електричної енергії, в липні 2019 року, діяльність із забезпечення транзиту електричної енергії припинено.

Постачання електричної енергії споживачам

З 01 січня 2019 року, в рамках  першого етапу державної реформи ринку електричної енергії України, ДПЗД «Укрінтеренерго» розпочало діяльність з постачання електричної енергії споживачам.

Підприємство пропонує послуги постачання електричної енергії непобутовим споживачам на всій території України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 р. № 1023-р Уряд визначив ДПЗД «Укрінтеренерго» постачальником «останньої надії» з 01 січня 2019 року до 01 січня 2021 року. Підприємство є єдиним постачальником «останньої надії» на території України.

Виконання функцій постачальника «останньої надії» є одним із спеціальних обов’язків, що покладаються на учасників ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

Імпорт енергоносіїв

Підприємство має багаторічний досвід торгівлі енергоносіями, такими як вугілля та природний газ видобутими як в Україні, так і за її межами.

В період дефіциту енергетичного вугілля на ринку України (2014-2016 роки) на виконання протокольних рішень Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та з метою забезпечення стабільної та безперебійної роботи енергосистеми України, ДПЗД «Укрінтеренерго» забезпечило постачання імпортного енергетичного вугілля дефіцитних марок для теплових електростанцій з метою накопичення ними необхідних запасів вугілля.

Виробництво електричної та теплової енергії

У 2009 році до складу ДПЗД «Укрінтеренерго» була приєднана Калуська теплоелектроцентраль, яка виробляє теплову та електричну енергію у місті Калуш Івано-Франківської області. Калуська ТЕЦ перебувала у складі підприємства 8 років, і наприкінці 2016 року була виділена в окреме державне підприємство. За час перебування у складі ДПЗД «Укрінтеренерго» була проведена масштабна реконструкція основного обладнання станції, проведено комплекс робіт з відновлення роботи станції на вугіллі, що дозволило суттєво знизити собівартість виробництва електричної та теплової енергії та забезпечити стабільну та прибуткову діяльність Калуської ТЕЦ.

Реалізація проектів за кордоном та в Україні

Впродовж своєї діяльності ДПЗД “Укрінтеренерго” брало участь  у будівництві енергооб’єктів у Соціалістичній республіці В’єтнам.

За участю підприємства побудовані лінії електропередачі “Північ-Південь” напругою 500 кВ та довжиною 1500 км у тропіках, декілька гідроелектростанцій:

ГЕС “Тхакмо” (150 МВт); ГЕС “Ялі” (720 МВт); ГЕС “Кан Дон” (72 МВт); ГЕС “Шрок Фу Мієнг” (51 МВт), а також  виконані роботи із відновлювального ремонту та  модернізації основного обладнання ГЕС “Тхак Ба” (108 МВт зі збільшенням потужності до 120 МВт).

Результатом присутності підприємства на енергоринку В’єтнаму стало створення спільного підприємства «Консультативно – будівельного треста з обмеженою відповідальністю «ШОНГ ДА – УКРІН»», яке займається проектними та консультаційними роботами, технічним наглядом за об’єктами енергетики у В’єтнамі та за його кордонами.

На внутрішньому ринку ДПЗД “Укрінтеренерго” брало безпосередню участь у забезпеченні підприємств паливно-енергетичного комплексу України сучасним обладнанням.

Підприємство приймало активну участь в реалізації програми технічних заходів, що включали реконструкцію головного щита керування Бурштинської ТЕС, постачання системи автоматичного регулювання частоти і потужності блоку.

На Дністровську ГЕС та Ташлицьку ГАЕС забезпечена поставка сучасних регуляторів швидкості обертання гідротурбін.

В рамках реалізації проектів природоохоронного напрямку ДПЗД “Укрінтеренерго” разом з партнерами виконало роботи з технічного переоснащення електрофільтра на енергоблоку Слов’янської ТЕС, а також електрофільтрів на трьох енергоблоках Бурштинської ТЕС.

ДПЗД «Укрінтеренерго», як підприємство державної форми власності, має всі фінансові та технічні можливості для реалізації завдань будь якої складності.

Ми вдячні всім, хто вже співпрацює з нами, і будемо раді знайти нових партнерів