Напрямки діяльності

Експорт електричної енергії

Експорт електроенергії має економічне і політичне значення для України, сприяє поступовій інтеграції енергетичної системи України до Європейської мережі системних операторів із передачі електроенергії (ENTSO-E), що надає можливості підвищити енергетичну безпеку держави.

Починаючи із 1993 року ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» експортовано більше 89 млрд. кВт годин електричної енергії в Угорщину, Румунію, Словаччину, Польщу, Молдову, Республіку Білорусь та Росію.

На виконання урядового рішення, з метою підтримання балансу в енергосистемі України у 2015 році підприємством забезпечено імпорт електричної енергії з Російської Федерації.

Підприємство має досвід співпраці як з державними, так і приватними енергокомпаніями країн Європи та СНД.

Імпорт електричної енергії

У 2015 році на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України  від 05.12.2014 № 1188-р «Про тимчасові заходи щодо збалансування ринку електричної енергії України» підприємство імпортувало електричну енергію з енергосистеми Російської Федерації з метою покриття дефіциту електричної енергії в енергосистемі України і недопущення віялових відключень споживачів.

Обсяг імпорту електроенергії склав 2 137 млн. кіловат-годин

В умовах інтеграції України до європейської мережі системних операторів передачі електричної енергії (ENTSO-e) ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» надає послуги із забезпечення транзиту електричної енергії мережами «острова Бурштинської ТЕС».

З 2002 року електромережами острову Бурштинської ТЕС передано понад 4 мільярди кВт годин електричної енергії.

Контрагентами підприємства у цьому виді діяльності є відомі трейдингові компанії Європи.

Підприємство має понад 20-річний досвід постачання природного газу та енергетичного вугілля.

За цей період підприємством поставлено майже 25 мільйонів тон вугілля з України, Польщі, ПАР та Російської федерації для потреб енергогенеруючих компаній України.

ДПЗД «Укрінтеренерго» поставлено 284 мільйони кубічних метрів природного газу для підприємств енергетики та металургії України.

Реформування ринку природного газу України дозволило ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» здійснювати трейдінгові операції на ринку природного газу України.
Крім того, підприємством розглядається можливість виходу на паливний ринок України, зокрема щодо постачання мазуту топочного М-100 (вид V-VI, малозольний) на ТЕЦ та ТЕС України.

Підприємство має можливості поставки топкового мазуту марки М-100 із Республіки Білорусь.