Напрямки діяльності

У зв’язку із набуттям ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» статусу «Дефолтний» операції з експорту та імпорту електричної енергії тимчасово припинено.

Присвоєння підприємству статусу «Дефолтний» викликано заборгованістю із сплати небалансів електричної енергії, купованої для постачання споживачам постачальника «останньої надії».

Про відновлення підприємством операції з експорту та імпорту електричної енергії буде повідомлено окремо.

Додатково повідомляємо, що список учасників ринку, що набули статусу «переддефолтний» та «дефолтний» публікується на сайті  НЕК «УКРЕНЕРГО» за посиланням: https://ua.energy/novyj-rynok-e-e/administrator-rozrahunkiv/perelik-uchasnykiv-rynku-yakym-nadano-status-pereddefoltnyj/

Експорт електричної енергії

Експорт електроенергії має економічне і політичне значення для України, сприяє поступовій інтеграції енергетичної системи України до Європейської мережі системних операторів із передачі електроенергії (ENTSO-E), що надає можливості підвищити енергетичну безпеку держави.

Досвід роботи ДПЗД «Укрінтеренерго» на ринку експорту електроенергії становить більше 25 років.

Починаючи із 1993 року підприємством експортовано понад 89 мільярдів кіловат-годин електричної енергії в Угорщину, Румунію, Словаччину, Польщу, Молдову, Республіку Білорусь та Російську Федерацію.

Підприємство має досвід співпраці як з державними, так і приватними енергетичними компаніями країн Європи та СНД.

Імпорт електричної енергії

ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» має досвід здійснення операцій з імпорту електричної енергії в енергосистему України.

На виконання рішень уряду України та міністерства енергетики, з метою підтримання балансу в енергосистемі України, підприємством неодноразово забезпечувався імпорт електричної енергії з енергосистеми Російської Федерації в об’єднану енергосистему України.

За всю історію існування підприємством імпортовано понад 3 мільярди кіловат-годин електричної енергії.