Напрямки діяльності

Експорт електричної енергії

Експорт електроенергії має економічне і політичне значення для України, сприяє поступовій інтеграції енергетичної системи України до Європейської мережі системних операторів із передачі електроенергії (ENTSO-E), що надає можливості підвищити енергетичну безпеку держави.

Досвід роботи ДПЗД «Укрінтеренерго» на ринку експорту електроенергії становить більше 25 років.

Починаючи із 1993 року підприємством експортовано понад 89 мільярдів кіловат-годин електричної енергії в Угорщину, Румунію, Словаччину, Польщу, Молдову, Республіку Білорусь та Російську Федерацію.

Підприємство має досвід співпраці як з державними, так і приватними енергетичними компаніями країн Європи та СНД.

Імпорт електричної енергії

ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» має досвід здійснення операцій з імпорту електричної енергії в енергосистему України.

На виконання рішень уряду України та міністерства енергетики, з метою підтримання балансу в енергосистемі України, підприємством неодноразово забезпечувався імпорт електричної енергії з енергосистеми Російської Федерації в об’єднану енергосистему України.

За всю історію існування підприємством імпортовано понад 3 мільярди кіловат-годин електричної енергії.

В умовах інтеграції України до європейської мережі системних операторів передачі електричної енергії (ENTSO-e) ДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» надає послуги із забезпечення транзиту електричної енергії мережами «острова Бурштинської ТЕС».

З 2002 року електромережами острову Бурштинської ТЕС передано понад 4 мільярди кіловат-годин електричної енергії.

Контрагентами підприємства у цьому виді діяльності є відомі трейдингові компанії Європи.

У зв’язку із запровадженням чергового етапу реформування ринку електричної енергії України припинено право використання ДПЗД «Укрінтеренерго» вільної від експорту пропускної спроможності за залишковим принципом.

Таким чином діяльність ДПЗД «Укрінтеренерго» із забезпечення транзиту електричної енергії електромережами України припинена  з 01 липня 2019 року.

Підприємство має понад 20-річний досвід постачання природного газу та енергетичного вугілля.

За цей період підприємством поставлено майже 25 мільйонів тон вугілля з України, Польщі, ПАР та Російської федерації для потреб енергогенеруючих компаній України.

ДПЗД «Укрінтеренерго» поставлено 284 мільйони кубічних метрів природного газу для підприємств енергетики та металургії України.

Реформування ринку природного газу України дозволило ДПЗД «Укрінтеренерго» здійснювати трейдінгові операції на ринку природного газу України. Крім того, підприємство має можливості оптових поставок мазуту топочного М-100 (вид V-VI, малозольний) імпортного виробництва.