ГЕС “Тхакмо” , В’єтнам

Комплекс послуг з участі в будівництві ГЕС, включаючи поставку гідротехнічного, кранового та електротехнічного устаткування

У В’єтнамі ДПЗД “Укрінтеренерго” успішно виконало роботи зі спорудження на річці Бе ГЕС “Тхакмо” установленою потужністю 150 МВт (2?75 МВт).

Контракт на будівництво гідроелектростанції (1991-1996 р.р.) включав проектування станції, авторський нагляд за будівництвом, поставку основного та допоміжного обладнання, його шефмонтаж і пусконалагоджувальні роботи. Загальна вартість виконаних робіт склала близько 37,5 млн. доларів США.

На будівництво ГЕС “Тхакмо” поставлено високоякісне устаткування більш ніж 100 підприємств України та країн СНД, у тому числі гідротехнічне устаткування виробництва ВАТ “Укргідромех”, гідротурбіни – ВАТ “Турбоатом”, кранове устаткування виробництва АТ “Новокраматорський машинобудівний завод” і ЗАТ “Запорізький завод важкого кранобудування”, трансформатори – ВАТ “Запоріжтрансформатор”, гідрогенератори – ВАТ “Уралелектроважмаш”.

Проектування об’єктів ГЕС виконало ВАТ “Укргідропроект”, проектування гідротехнічного устаткування – ВАТ “СПКТБ “Запоріжгідросталь”.

Перший український енергетичний проект у В’єтнамі – ГЕС “Тхакмо” (“Тхакмо” у перекладі з в’єтнамського – “водоспад мрії”) був реалізований в обумовлений контрактом термін. До речі, за результатами експлуатації ГЕС “Тхакмо” визнана в’єтнамськими енергетиками найбільш економічною гідроелектростанцією країни.