Бурштинська ТЕС, Україна

Впровадження електрофільтра українського виробництва на енергоблоках 200 МВт №№ 11, 10, 9; реконструкція енергоблоку № 9

Український електрофільтр – формула екологічного успіху

З огляду на важливість і актуальність проблеми захисту навколишнього середовища, ДПЗД “Укрінтеренерго” концентрує свої зусилля на її вирішенні.

Разом з ТОВ “Консорціум “Енергомашінжинирінг” та іншими партнерами реалізовано екологічний проект впровадження українського електрофільтра нового покоління на енергоблоках 200 МВт Бурштинської ТЕС. В рамках реалізації цього проекту з 2003 по 2007 рік проведено заміну електрофільтрів старого покоління виробництва СРСР на енергоблоках №№ 11, 10 і 9 Бурштинської ТЕС на електрофільтри нового покоління українського виробництва, що відповідають вимогам сучасних стандартів з викидів в атмосферу. Розроблювач електрофільтрів нового покоління – ТОВ “Консорціум ‘Енергомашінжинирінг’ (м. Запоріжжя), проекти прив’язки електрофільтрів в осередки енергоблоків виконало ВАТ НДПВІ “Львівтеплоелектропроект”.

Електрофільтр розраховано на очищення димових газів з високим вмістом частинок золи. Оптимальна форма профілів коронуючих і осаджуючих електродів у сполученні зі зменшеною відстанню між полями, а також наявність системи попередньої зарядки та уловлювання забезпечують ефективне очищення димових газів. Рівень вмісту пилу в димових газах після очищення відповідає європейським нормам. На електрофільтрах установлено системи моніторингу шкідливих викидів в атмосферу на сучасному устаткуванні фірми Siemens.

Технічне переоснащення енергоблоку № 9 Бурштинської ТЕС

У 2005-2007 роках ДПЗД “Укрінтеренерго” разом із Львівським монтажним управлінням ВАТ “ЮТЕМ”, ТОВ “Консорціум “Енергомашінжиніринг”, ВАТ “Львіворгрес”, корпорацією “Снабресурс” (Росія) реалізувало проект із реконструкції та технічного переоснащення енергоблоку №9 Бурштинської ТЕС.

Роботи, виконані ДПЗД “Укрінтеренерго», включали постачання енергетичного обладнання, в т.ч. димососів, реконструкцію й монтаж котельного устаткування, технічне переоснащення системи контролю та управління (СКУ) блоку на базі сучасного програмно-технічного комплексу (ПТК).

Виконано:

– робочий проект модернізації СКУ;

– поставку апаратного забезпечення систем автоматичного регулювання частоти САРЧ і потужності блоку; системи технологічного захисту та сигналізації; системи контролю температури металу котла і турбіни; операторських та інженерної станції; системи контролю теплового та відносного розширення турбіни та  вібраційного стану турбогенератора; системи контролю генератора; пожежної сигналізації; частотних перетворювачів, комутаційної апаратури; датчиків та вимірювальних приладів; кабельної продукції;

– агрегатне складання і тестування програмно-технічного комплексу,

– розробку алгоритмів  і програмного забезпечення;

– демонтаж, монтаж  та пусконалагоджувальні роботи;

– режимно-налагоджувальні роботи та експлуатаційні випробування.

Технічне переоснащення СКУ дозволило забезпечити участь енергоблоку №9 в регулюванні технічних параметрів енергосистеми, підвищити швидкість регулювання навантаження блоку та його надійність.