Новини

Відкритий лист колективу Калуської ТЕЦ до депутатів Калуської міської ради щодо передачі підприємства в комунальну власність

На адресу “Вікон” надійшов Відкритий лист колективу Калуської ТЕЦ до депутатів Калуської міської ради щодо передачі підприємства в комунальну власність. Пропонуємо текст листа повністю.
Відкритий лист
колективу Калуської ТЕЦ до депутатів Калуської міської
 ради
щодо передачі підприємства в комунальну власність

 

Тридцятого січня 2015 року Калуською міською радою прийнято рішення №2872 «Про звернення Калуської міської ради до Кабінету Міністрів України», яким схвалено безоплатну передачу із державної до комунальної форми власності міста Калуша цілісного майнового комплексу Калуської теплоелектроцентралі.
Прийняття такого рішення депутатським корпусом Калуської міської ради зустріло негативну реакцію трудового колективу теплоелектроцентралі, оскільки не може не викликати стурбованість щодо перспектив її подальшого функціонування та соціальної захищеності колективу у теперішніх непростих умовах.
На даний час теплоелектроцентраль працює стабільно, безпечно, ефективно і  прибутково, своєчасно проводяться поточні та капітальні ремонти обладнання, відбувається технічне переоснащення  та оновлення основних виробничих фондів, що дає можливість працівникам забезпечувати регіон електричною та тепловою енергією й своєчасно отримувати заробітну плату.
У реконструкцію ТЕЦ по переводу її на спалювання вугілля Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності  «Укрінтеренерго», до складу якого входить Виробнича філія «Калуська ТЕЦ», вклало близько 80 млн. грн., що дозволило перевести на  спалювання вугілля (в т.ч. й з Львівсько-Волинського вугільного басейну) котли ст. №№ 1,2. Оформлено договірні відносини з постачальниками вугілля, що дозволило повністю забезпечити теплоелектроцентраль необхідною кількістю вугілля до кінця опалювального періоду 2015 року. Крім того, Калуська теплоелектроцентраль в обсязі 60 % від загальних потреб забезпечує підприємства, установи, організації та житловий  масив м. Калуша  тепловою енергією, а 40 % місто отримує від локальних котелень. На адресу теплоелектроцентралі не надходило жодної скарги від споживачів щодо наданих послуг.
Враховуючи вищенаведене зазначаємо, що прийняте рішення не містить обґрунтування доцільності такої передачі та перспектив функціонування теплоелектроцентралі у комунальній формі власності, в т.ч. перспектив фінансового забезпечення проведення капітальних та поточних ремонтів, модернізації обладнання.
Звертаємо Вашу увагу на ту обставину, що питання передачі із державної до комунальної форми власності міста Калуша цілісного майнового комплексу Калуської теплоелектроцентралі, на нашу думку, вимагає глибокого дослідження та всестороннього обговорення не тільки представницьким органом територіальної громади, а й з врахуванням думки трудового колективу теплоелектроцентралі.
У колективу є сумніви щодо спроможності влади міста реалізувати проект реконструкції Калуської ТЕЦ у зв’язку з тим, що наше підприємство на протязі десятків років являється кредитором (спонсором) комунального підприємства «Водотеплосервіс» по теплопостачанню населення міста Калуша. Станом на 30.01.2015 р. борг комунального підприємства «Водотеплосервіс» перед Калуською ТЕЦ складає 127,3 млн. грн.
Колектив не може зрозуміти логіку влади міста, коли прибутковим державним підприємством Калуська ТЕЦ, хочуть покрити борги комунального підприємства «Водотеплосервіс», видаючи це дійство за реформування житлово-комунального господарства міста Калуша. Таким чином, на наш погляд, здійснюється спроба знищення підприємства, в наслідок чого місто може взагалі залишитися без тепла, 600 працівників залишаться без роботи, а 2500 членів їх сімей без засобів для існування. Мрія влади міста продати Калуську ТЕЦ західному інвестору після передачі її в комунальну власність, в такий складний для держави час, приведе до того, що сталося з підприємствами ВАТ «Оріана» при «допомозі» інвестора ВАТ «Лукойл» – коли тисячі жителів м. Калуша залишились без роботи та засобів існування.
Крім того, вважаємо за необхідне нагадати Вам про нижченаведене.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Конституційні основи правового господарського порядку в Україні становить, зокрема, недопущення протиправного позбавлення власності (ч. 2 статті 5 Господарського кодексу України) та заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини (стаття 6, ч. 5 статті 19, ч. 4 статті 23 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч. 1 статті 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Повноваження органів державної влади щодо управління державним майном та порядок передачі майна з державної до комунальної власності врегульовано рядом законодавчих та підзаконних нормативних актів: зокрема, Конституцією України, Законом України «Про управління об’єктами державної власності», Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», Положенням про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 № 1482, які визначають, що передача з державної у комунальну власність таких об’єктів, як цілісні майнові комплекси підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів, а також нерухомого майна здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України, в т.ч. й з врахуванням позиції трудового колективу.
Враховуючи вищенаведене, вимагаємо утриматися від практичної реалізації положень прийнятого рішення. У випадку ігнорування позиції трудового колективу Калуської ТЕЦ залишаємо за собою право відстоювати наші інтереси у відповідності до вимог діючого законодавства України.

 

З повагою, за дорученням колективу

Виробничої філії ДПЗД «Укрінтеренерго» «Калуська теплоелектроцентраль»

Голова профкому КТЕЦ Лідія АНАТІЄНКО

http://vikna.if.ua/news/category/economics/2015/02/04%20/29362/view