Новини

Імпортоване південноафриканське вугілля успішно спалюється на потужностях українських ТЕС

У цьому переконалися учасники виїзного робочого засідання з питань оцінки технологічних можливостей використання південноафриканського вугілля на вітчизняних ТЕС, що відбулося 27 січня на Трипільській ТЕС (Київська обл.).

Участь у засіданні взяв перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков. На засідання також були запрошені представники  Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Генеральної прокуратура України, Міністерства внутрішніх справ України, Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції.

У ході засідання Директор Трипільської ТЕС Петро Кравець відзначив високу ефективність роботи котельного обладнання енергоблоків при спалюванні вугілля, імпортованого з Південної Африки. «Горіння є стійким при всіх навантаженнях, а додаткового використання підсвічувального палива (природний газ, мазут) для підтримки факела не потрібно», – пояснив П. Кравець.

«На початку випробувань, у зв’язку із відсутнім практичним досвідом спалювання вугілля з ПАР, експертами Інституту вугільних енерготехнологій НАНУ було рекомендоване сумісне спалювання вугілля ПАР та РФ у пропорції 33% на 67%, з подальшим переходом в разі відсутності зауважень на спалювання у відношенні 50/50%. Та при спрацюванні зі складу вугілля Російської Федерації в умовах відсутності альтернативи відсоток використання вугілля ПАР поступово збільшилося до 100%», зазначив П. Кравець.

Усього за період з 18.11.2014 (дата початку спалювання першої партії імпортованого вугілля) по 20.12.2014 було використано майже 110 тисяч тонн вугілля ПАР, що дозволило Трипільській ТЕС відпустити в об’єднану енергосистему України понад 230 млн. кВт/г електроенергії. Враховуючи успішне спалювання вугілля та позитивний експертний висновок спеціалістів Інституту вугільних енерготехнологій були розроблені відповідні режимні карти для використання вугілля з ПАР на Трипільській та Зміївській ТЕС (Харківська обл.).

Учасники засідання та журналісти змогли на власні очі переконатися, що імпортоване південноафриканське вугілля гарно згорає на потужностях Трипільської ТЕС.

За словами керівництва ПАТ «Центренерго», у грудні 2014 року ДПЗД «Укрінтеренерго» вдалося переглянути умови контракту з компанією Steel Mont Trading Ltd в частині ціни південноафриканського вугілля з урахуванням змін на світових торгових ринках, що відображено в додатковій угоді до контракту. На сьогодні ціна тонни вугілля на кінцевій станції Трипілля та Зміївська з урахуванням витрат на транспортування, розвантаження, митне оформлення становить 99 дол.США, що на 11% нижче від ціни початкової ціни.

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков зазначив, що ситуація з накопиченням імпортованого вугілля на складах України поступово вирівнюється. Якщо наприкінці минулого року запаси вугілля на складах накопичувалися максимум на одну-дві доби, то зараз, наприклад, на Трипільській ТЕС, вони складають 10 діб.  Він також висловив упевненість, що Україні вдасться пройти зимовий період із стабільним електропостачанням.

«В умовах високих ризиків поставок вугільної продукції з Донбаського регіону, а також із Російської Федерації, диверсифікація джерел постачання вугілля – одна з головних умов забезпечення стійкої роботи українських ТЕС та безперебійного постачання електроенергії кінцевим споживачам», – додав Юрій Зюков.

http://mpe.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244982111&cat_id=35109