• TÜV NORD - ISO 9001

Підприємство

 Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" було створено в січні 1993 року з метою розвитку електроенергетичної галузі України, забезпечення інтересів держави у сфері зовнішньоторговельного обміну, поглиблення розвитку економічних та науково-технічних зв'язків в галузі електроенергетики України з іноземними суб'єктами господарської діяльності, залучення іноземних інвестицій в Україну, надання практичної допомоги енергетична організаціям України в сфері зовнішньоекономічної діяльності,задоволення потреб споживачів і отримання  на цій основі прибутку.

 З моменту свого створення підприємство постійно розширює сфери  діяльності. На сьогоднішній день підприємством напрацьована стійка база ділового партнерства і співробітництва на території України і за її межами.

 Одним із пріоритетних напрямків діяльності підприємства є надання послуг із забезпечення транзиту електроенергії електромереж України, операції з експорту та / або імпорту електроенергії, постачання енергоносіїв та обладнання, , взаємна аварійна допомога, залучення сучасних технологій та обладнання в Україну.

Завдяки застосуванню маркетингових технологій, оптимізації основних бізнес-процесів, постійному вдосконаленню структури підприємства, високому професійному рівню и багаторічному досвіду працівників, ДПЗД "Укрінтеренерго" змогло досягти вагомих  результатів як в Україні, так і за її межами.

 

Експорт електричної енергії до країн Східної Європи

ДПЗД «Укрінтеренерго» з моменту свого створення розпочало здійснювати один із основних напрямків діяльності, а саме експорт електричної енергії. Зокрема, експорт електроенергії здійснювався в Угорщину, Словаччину, Румунію, Польщу.

 

Експорт електричної енергії до країн СНД

Не менш значний досвід підприємство має й щодо здійснення експорту електричної енергії до країн СНД. Так, експорт електроенергії здійснювався в Молдову, Білорусь та в Росію.

 

Імпорт електричної енергії

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України з метою збалансування ринку електричної енергії України ДПЗД «Укрінтеренерго» у 2015 році здійснювало імпорт електричної енергії з Російської Федерації з метою уникнення віялових відключень споживачів.

 

Транзит електричної енергії

Одним із основних завдань ДПЗД «Укрінтеренерго» є забезпечення транзиту електричної енергії електричними мережами «Острову Бурштинської ТЕС», у результаті чого забезпечується максимальне заповнення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, надходження валютної виручки до держави та збільшення відрахувань до бюджету.

На сьогодні, ДПЗД «Укрінтеренерго» забезпечує транзит електричної енергії електричними мережами «Острову Бурштинської ТЕС», а саме:

із енергосистеми Румунії в енергосистему Словаччини та/або в енергосистему Угорщини;

із енергосистеми Словаччини в енергосистему Румунії та/або в енергосистему Угорщини;

із енергосистеми Угорщини в енергосистему Словаччини та/або в енергосистему Румунії.

 

Імпорт енергетичного вугілля

Впродовж 2014-2015 років на виконання протокольних рішень Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та з метою забезпечення стабільної та безперебійної роботи енергосистеми України, зокрема в осінньо-зимовий період, ДПЗД «Укрінтеренерго» здійснювало постачання імпортованого енергетичного вугілля дефіцитних марок для теплових електростанцій з метою накопичення ними необхідних запасів вугілля.

ДПЗД "Укрінтеренерго" брало участь  у будівництві енергооб'єктів у В'єтнамі: Лінії електропередачі "Північ-Південь" (напругою 500 кВ довжина 1500 км у тропічних умовах), ряду гідроелектростанцій:

ГЕС "Тхакмо" (150 МВт); ГЕС "Ялі" (720 МВт); ГЕС "Кан Дон" (72 МВт); ГЕС "Шрок Фу Мієнг" (51 МВт), а також  виконання робіт із відновлювального ремонту та  модернізації основного обладнання ГЕС "Тхак Ба" (108 МВт зі збільшенням потужності до 120 МВт).

На внутрішньому ринку ДПЗД "Укрінтеренерго" брало безпосередньо участь у забезпеченні підприємств паливно-енергетичного комплексу України сучасним обладнанням.

Разом із Консорціумом "Енергомашінжинірінг" та Бурштинською ТЕС ДПЗД "Укрінтеренерго" успішно здійснило постачання, монтаж та введення в експлуатацію головного зразка українського електрофільтра для котла енергоблока №11 Бурштинської ТЕС. Розробником електрофільтра нового покоління виступив Консорціум "Енергомашінжинірінг", а проект прив'язки електрофільтра в осередок енергоблока виконав ВАТ НВПДІ "Львівтеплоелектропроект".

У рамках реалізації проектів природоохоронного направлення підприємство разом з партнерами виконало роботи з технічного переоснащення електрофільтрів котлів енергоблоків №10 і №9 Бурштинської ТЕС, а також трьох електрофільтрів корпусу 7Б котла енергоблоку потужністю 800 МВт Слов'янської ТЕС.      Однією з найважливіших стратегічних завдань підприємства є встановлення партнерських відносин з підприємствами України, ближнього і далекого зарубіжжя, а також реалізація нових проектів і напрямів діяльності.

 Ми вдячні всім, хто вже співпрацює з нами, і будемо раді знайти нових партнерів