• TÜV NORD - ISO 9001

Новини

6 січня 2010 року виповнюєтьться 15 років від дня пуску 1-го агрегату
ГЕС "Тхакмо" (В

04.01.2010


6 січня 2010 року виповнюється 15 років від дня пуску 1-го агрегату ГЕС “Тхакмо” (В'єтнам).
 
Контракт на участь у будівництві ГЕС “Тхакмо” установленою потужністю 150 МВт став одним з перших кроків співробітництва незалежної України і В'єтнаму. Укладенню контракту передувала кропітка робота професіоналів
ДПЗД Укрінтеренерго” (Інтеренерго), які мали величезне бажання вивести на в'єтнамський ринок продукцію українського виробника. Крім того, Міністерством енергетики України було поставлене завдання формування експортноорієнтованих замовлень на зовнішніх ринках, у т.ч. і на ринку В'єтнаму, що було дуже важливо для підприємств енергетичного і енергомашинобудівного комплексів України. І це завдання було виконано. Контракт підписувався в урочистій обстановці. Ця подію була знаковою для України.
Обсяг робіт включав проектування станції, авторський нагляд за будівництвом ГЕС, поставку і налагодження устаткування, шефмонтаж. Загальна вартість контракту - 37,5 млн. дол. США.
 
Проектування ГЕС виконане фахівцями ВАТ “Укргідропроект”, гідромеханічного устаткування -
ВАТ “СПКТБ “Запоріжгідросталь”.
 
До виконання робіт з цього контракту ДПЗД Укрінтеренерго” залучило більше 100 підприємств України та країн СНД. При цьому більшість устаткування було виготовлено в Україні. Основні підприємства-партнери: ВАТ “Новокаховський завод “Укргідромех”, ВАТ “Турбоатом”, ВАТ “Запоріжтрансформатор”, ВАТ “СПКТБ “Запоріжгідросталь”,
ВАТ “Новокраматорський машинобудівний завод”, ЗАТ “Запорізький завод важкого кранобудування”, ВАТ “Сумський завод “Насосенергомаш”, ВАТ “Полтавський турбомеханічний завод”, ВАТ “Донецький завод високовольтних опор”, ВАТ “Харківський електромеханічний завод”, АТ “Силур”, ЗАТ “Львівський ізоляторний завод”.
 
На протязі всіх 15 років устаткування на станції працює безвідмовно, більше того, ГЕС “Тхакмо” визнана найбільш економічною у В'єтнамі, а авторитет українських гідроенергетиків у В'єтнамі був і залишається як і раніше високим.
 
Успішна робота на ГЕС “Тхакмо” послужила поштовхом для розвитку подальшого співробітництва.
 
Примітно, що перший гідроагрегат був введений в експлуатацію 6 січня 1995 року - на 20-річчя початку операції “Хошімін”, що поклала початок звільненню В'єтнаму і його возз’єднанню в єдину країну.
 
ДПЗД “Укрінтеренерго” поздоровляє всі підприємства, що брали участь у будівництві станції, з 15-ю річницею пуску
1-го агрегату ГЕС “Тхакмо” і сподівається на подальше плідне співробітництво.
 
Примітка: ГЕС “Тхакмо” (у перекладі з в'єтнамського - “водоспад мрії”) знаходиться на річці Бе на півдні В'єтнаму (у складі двох гідроагрегатів потужністю 75 МВт кожний).